Лавинен бюлетин
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Създайте нова тема   Напишете отговор    WHITEROOM.bg Форуми -> Mountain
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
NAF
who's da man?

МнениеПуснато на: Мар 09, 2010 17:40 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

теечеее, всичко течее , пудрата няма край ... и ни влечее - няма как ...

09.03 - както и очаквах - беше мн яко ... и много спуки на места - цепеха се дъски по 10ина м и дълбоки по 20-30 см - това в горите;
все още няма спойка - ако не сте много сигурни какво правите и къде точно го правите - по-добре не го правете въобще

Exclamation СЛЕД 12ч. ГОРСКИТЕ ДЕБНЕХЕА С ПОЛИЦИЯ НА БЪНДЕРИШКАТА ПЪТЕКАТА - ИМА ПОНЕ 10 НАПИСАНИ АКТА ;

Exclamation НА ИЗЛИЗАНЕТО ОТ ЧАШАТА ПЪК ОТ ВРЕМЕ НА ВРЕМЕ СЕДИ СКИ-ПАТРУЛ ...

МнениеПуснато на: Мар 11, 2010 16:13 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

NAF написа:

Хах и къде по-точно седи тоя ски-патрул, за 2 сезона веднъж не съм видял ски-патрул точно там. освен ако не се крият зад някое борче де
xuxu
who's da man?

МнениеПуснато на: Мар 11, 2010 17:12 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Човека ти обяснява за състоянието в момента а не преди 2 сезона. Тая година след лавините и смъртните случаи Юлен са много надъхани да глобяват за каране извън пистите и нищо чудно да има патрули
jk231
chicks' idol

МнениеПуснато на: Мар 11, 2010 22:05 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Имах предвид, че за целия миналогодишен и настоящ сезон не съм видял ски патрул там, включително след нещастните случаи. Днес имаше едно 50 следи в Чашите до 10 сутринта на новия сняг, а падари не видях. За щастие и паднали лавини не видях. А този ски-патрул не виждам защо стои на изхода, а не на ВХОДА на лавиноопасните райони. Явно просто искат да прибират пари и въобще не им пука за безопасността.
xuxu
who's da man?

МнениеПуснато на: Мар 11, 2010 22:31 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Цитат:
Явно просто искат да прибират пари и въобще не им пука за безопасността.
Exclamation Exclamation Exclamation Тук си много прав за съжаление...
NAF
who's da man?

МнениеПуснато на: Мар 14, 2010 8:12 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

jk231 написа:
NAF написа:

Хах и къде по-точно седи тоя ски-патрул, за 2 сезона веднъж не съм видял ски-патрул точно там. освен ако не се крият зад някое борче де

дюд, ако се вгледаш в снимката на аватара ми, ще разбереш че със сигурност съм малко по-в час от тебе за това кога и къде са Юленските ски патрули ... и вместо да ми остроумничиш внимавай да не те приклещат някъде, че тогава ще разбереш кво е да се разправяш с чобани които даже и нещат да говорят на чист български ...

и не седят горе, защото влизанията са безброй и отвсякъде, но излизанията са малко и накрая всички минават от там - може би и ти излизаш само под 5-ицата ...
освен това патрула не глобява кеш, а само ти прави предупреждение или направо ти взима картата

колкото до следите в чашата - тях винаги ще ги има

факт е и обаче, че лично мене в петък (12.03) , точно в чашата - на най-десния отвес - след просеката откъм гората на балканиада, ме хвана една тежка , дълбока ок 40 см дъска мокър сняг, и ме затисна в едно голямо дърво, което слава богу беше наблизо-добре че бях с каска,раница с лопата и протектори ... Confused .... след което трябваше да слезна по чист лед с жълтеникав отенък - в последствие разбрах че и на други им се е случило нещо подобно пак там наблизо ...
и всичко това се случва след 2 уникално яки и пърхави карания същия ден в "първи горски" от към Бъндерица ...

so u neva know ... и винаги с повишено внимание - дори да познаваш местата - те всеки път са различни

МнениеПуснато на: Мар 15, 2010 15:18 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

09.03 - както и очаквах - беше мн яко ... и много спуки на места - цепеха се дъски по 10ина м и дълбоки по 20-30 см - това в горите;

Да питам кои гори имаш в предвид, в смисъл - къде в гората и т.н. Щото аз карах в неделя по горите и беше ок, но съм карал само между 10 и 5, отдясно на 10 и вляво от 5(но само макс близо до пистата).

Дай малко инфо, че почнах да се притеснявам за местата където карам. Smile
NAF
who's da man?

МнениеПуснато на: Мар 16, 2010 17:35 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

ми точно там където си карал е сейф - само внимавай от гората на 10ката да не изпаднеш мн на дясно защото е доста увличашо, но от един момент връщането към пистите е почти невъзможно (трябва да държиш яко ляв траверс и при късмет излизаш някъде долу на 10 или 12 или дори чак на "железния мост" - ако стигнеш до мн гъстата и непроходима горичка - значи си мн близо - заобиколи я с ходене от горе или просто пусни леко надолу, но продължаваш да държиш ЛЯВО;също така се ослушвай за хората или за лифта ) ; ако пък тръгнеш надолу да излизаш през дамяница - дръж по на дясно и внимавай пред тебе - ако не познаваш гората може да кацнеш на една бая бая скала и там вече си е ебало майката ...
и въобще като цяло тръгва там, където е достатъчно стръмно ... + куп още фактори ...
днес много хора се качиха към тодорка, но нзнм как е било - допускам лед и извято горе и много мазно надолу - там където е останало "невзето"
колкото до горите около и между пистите - изорано и охлузено, на места в сенките - замръзнало ... бтв - запазена беше тази под кулата с комуникациите Laughing

МнениеПуснато на: Мар 17, 2010 16:46 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Да ти кажа това с Дамяница го играх миналата годината в ГОЛЕМИО паудър Първо пускане и двама от моите - десно, десно... и аз след тях да ги върна... и после аре всички - 3 часа и половина катерене нагоре 6тото стигнахме точно до това дето викаш че "си ебало майката" - отвесните скали... .

Мерси много за инфото!
quentin
progressive rider

МнениеПуснато на: Мар 17, 2010 16:50 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

комуникационната кула - ??? кое е това ? Rolling Eyes
jk231
chicks' idol

МнениеПуснато на: Мар 17, 2010 17:29 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

NAF написа:

дюд, ако се вгледаш в снимката на аватара ми, ще разбереш че със сигурност съм малко по-в час от тебе за това кога и къде са Юленските ски патрули ... и вместо да ми остроумничиш внимавай да не те приклещат някъде, че тогава ще разбереш кво е да се разправяш с чобани които даже и нещат да говорят на чист български ...

Не се вижда добре, но прилича на юленско яке хаха. Ами като си в час пускай инфото тука, за да всички се възползваме въпреки всичко пак ме учудва че някой е стоял на изхода към 5-цата, щото оттам минават и доста хора, които пускат под лифта. а не знам дали тези чобани ще имат нерви да се разправят с всеки, който излиза от там. рано или късно ще попаднат на някой по-чобан от тях Twisted Evil
Malolo
who's da man?

МнениеПуснато на: Яну 25, 2011 23:52 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

В някои части на високите планини през изминалия уикенд наваляха над 20-30 см сняг! Снеговалежа беше съпроводен със силен вятър по високите части! Имаме съобщения за навяти снежни дъски. В района на хижа Рилски езера има пропукани и паднали при натоварване от скиор склонове, вероятно в улеите има опасност от падане на лавини! В района на х. Каменица (Беговица) в Пирин на склонове с южно и източно изложение са падали лавини!

СЪВЕТВАМЕ ВИ да подхождате с особено внимание при извънпистово каране и да избягвате навяти склонове!

25.01.2011 г.
БАССЕС
NAF
who's da man?

МнениеПуснато на: Яну 26, 2011 9:33 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

аз пук ви съветвам въобще да се въздържате от такова ...от долу има ледена кора и всичко върху нея ще се изсипе дори от самосебси + това повечето влизания и сигурен съм почти всички излизания от местата за каране ще са през камъне и дърве ... което е брада не само за екипировката ...

МнениеПуснато на: Яну 28, 2011 11:35 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Update от БАСЕС (http://befsa.com/?q=node/view/14707)

Цитат:
В района на хижа Рилски езера на 26.01.2011г. самостоятелно са паднали лавини в повечето улеи, като линията на отцепване е по-ниска от обичайната - на нивото на скалите и под тях!
На 27.01.2011 г. имаше засилен вятър и се образуваха допълнителни нови снежни дъски. Свидетелство за "стаблиността" им е самостоятелното падане на лавина в 4-ти улей срещу хижа Рилски езера!

НА Витоша в района на "Лавината" на 26.01.2011 г. е съборена лавина, която е повлякла човек. За щастие не е пострадал!

В района на х. Каменица (Беговица) в Пирин на склонове с южно и източно изложение са падали лавини! До колкото разбрах лавина е съборена и на северния склон на вр. Тодорка
Malolo
who's da man?

МнениеПуснато на: Фев 22, 2011 19:32 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Пичове и пички, опичайте си акъла, за да не останете недопечени. С новия снеговалеж и дългия период на безснежие, лавинната опасност извън пистите е над средната. По-долу е лавинния бюлетин за Банско, директно копиран от сайта на БАССЕС. Във форума там има информация и за други планини. Тъй като официално никой не издава лавинен бюлетин, няма как да има информация за всички планини и всички склонове. Мислете със собствените си глави.

БАССЕС написа:
22 февруари 2011 г. На места в Рила и Пирин новият сняг надхвърля 30 см, има локални навяти участъци над 40-50 см. Съветваме Ви да избирате сигурни маршрути за предвижване и спускане и да имате поведение като при висока степен на лавинна опаснсот! В края на седмицата се очакват нови (вероятно обилни на места) валежи, което допълнително ще повиши риска от свличане на сняг!

Лавинен бюлетин от БАССЕС

Покажи мнения от преди:   
WHITEROOM.bg Форуми -> Mountain

Създайте нова тема   Напишете отговор
Иди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Страница 2 от 3

Идете на:  
Октомври 2017
  • пн.
  • вт.
  • ср.
  • чт.