Как трябва да се усещат новите обуща
Създайте нова тема   Напишете отговор    WHITEROOM.bg Форуми -> Snowboard talk
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
jaze
weekend rider

МнениеПуснато на: Дек 29, 2017 20:34 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Здравейте, имам един малко безумен въпрос - как се усещат новите обувки дали са правилен размер? Знам, че с времето повечето чорапи поомекват и се оформят, обаче доколко? Взех си 32 tm-two xlt, уж моя номер обаче пръстите ми направо са сгънати вътре - знам, че са твърди тия, но това колкото и да се очупи обувката, едва ли ще се оправи. За две пускания краката не си ги усещах от глезена надолу направо. Искам да знам като меря следващите горе-долу какво да търся. Дайте някакви насоки, че вече веднъж се изядох от яд, че трябва да продавам, и втори път не искам Smile
tribalz
who's da man?

МнениеПуснато на: Дек 30, 2017 17:02 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Винаги се вземат обувки, поне един номер отгоре..
jaze
weekend rider

МнениеПуснато на: Дек 30, 2017 20:13 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Да де, ама по чуждите форуми ги взимат с един надолу, така че не ми звучи като общо правило това
tribalz
who's da man?

МнениеПуснато на: Дек 31, 2017 9:43 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Не знам за общото правило, но аз нося 41,5 кецове, и карам с 32 ТМ 42,5 и ми е перфектно..
anakreon
who's da man?

МнениеПуснато на: Дек 31, 2017 15:05 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Ебати тъпото сравнение... сноуборд обувката не се взима по номер, а по размер на крака, аз нося кецове 43, но дължината на ходилото ми е 270мм , следователно отивам и взимам обувка 270мм което отговаря на 42. Обувката трябва да ти е удобна като крака ти е вътре, и да имаш предвид, че ще се отпусне чорапа, но съвсем малко.

МнениеПуснато на: Яну 02, 2018 10:02 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Препоръките за един номер отгоре или отдолу на мен лично ми се струват безумни. Обувката трябва да е правилният размер за твоя крак. Не се гледа дали е 41, 42 или 43 а се гледа по МОНДО на обувката (стелката в милиметри / сантиметри). Усещането в новата обувка трябва да е точно все едно е направена за теб - нито да ти стиска някъде, нито да са ти големи, защото тогава ще ти се вади петата. Първо си измери стъпалата на двата крака (във всеки магазин за ски / сноуборд имат дъска за измерване) и тогава ще разбереш какъв размер ти трябва. Възможно е да има и разлика между двете стъпала. При мен лично единият е 271мм, а другият е 272мм - съответно в обувки 275 се чувствам все едно съм по пантофи.
Успех!
rafi
who's da man?

МнениеПуснато на: Яну 07, 2018 20:48 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Изпечи ги ако болката е непоносима!!..обувките 32 имат такава опция..И аз съм с TM-two този сезон и първите 5 дни беше ужасно но след това започнах да усещам удоволствието от карането... Very Happy (без печене) Wink
puluks
booka!

МнениеПуснато на: Яну 19, 2018 22:06 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

По стари джапанки е най добре ,когато са омекнали хубаво мерите ги и готово :D
puluks
booka!

МнениеПуснато на: Яну 19, 2018 22:12 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Сега сериозно ,мерите колко см ви е крака и добавяте полвин или 1 см зависи как искате да ги чувствате ,това е вашият мондо номер .
Или мерите стелката на маратонки който са ви абсолютно точни и после купувате смело ,ако са ви нови първите две три карания може да ги чувствате малко стегнати но след това ще се оформят по крака ви
Приятно каране
mtrx
who's da man?

МнениеПуснато на: Фев 15, 2018 11:28 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Аз нося 315мм (46)

Обувките са ми размер 48 . Единственият вариант е да ходя да си ги меря в магазина по ММ . Досега не съм сбъркал . Това с номерата е пълна тъпотия и не знам въбще как някой е повярвал на това.

Изпичането на чорапа добавя максимум 5мм . Ако са ти сгънати пръстите си сбъркал . Ако ти опират не много ще се оправят с времето. Ако ти изтръпват краката си ги престегнал
Genko3D
weekend rider

МнениеПуснато на: Мар 25, 2018 12:29 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Бъртън и по-конкретно Imprint 2 (ruler 2015) чорaпите пекат ли се?
Покажи мнения от преди:   
WHITEROOM.bg Форуми -> Snowboard talk

Създайте нова тема   Напишете отговор

Страница 1 от 1

Идете на:  
Декември 2018
  • пн.
  • вт.
  • ср.
  • чт.
  • пт.
  • сб.