първи сноуборд
Създайте нова тема   Напишете отговор    WHITEROOM.bg Форуми -> Snowboard talk
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
petpetrov
booka!

МнениеПуснато на: Ное 17, 2017 22:47 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Здравейте на всички!

Сезона наближава и като всички нямам търпение да се кача на пистите.

Тъй като съм нов в сноуборда (карал съм 2-3 сезона, по активно миналия), съм доста невеж по темата и искам да ви помоля за мнение и съвети.

Решил съм да си купя дъска и автомати(обувки си купих миналия сезон), но не знам какво точно да търся. Висок съм 170см и тежа 75кг.

Може ли, някой от по-разбиращите да даде съвет и предложение за първа дъска/автомати. Финансово не съм ограничен, но не ми се дават и луди пари.

Благодаря!
botio
who's da man?

МнениеПуснато на: Ное 18, 2017 12:20 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

какъв размер обувки носиш и към каква марка дъски имаш предпочитания
petpetrov
booka!

МнениеПуснато на: Ное 18, 2017 12:26 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

номер 42, за марка съм отворен за предложения
botio
who's da man?

МнениеПуснато на: Ное 19, 2017 13:48 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Тъй като съм фен на Capita и съм по запознат с нейните модели мога да ти дам следните насоки..
Ако ще караш на писта и в парк за твоя ръст и тегло ще може и по къса дъска 150-152...по-твърд модел е The Outsiders а по-мек вариант Thundestick
И двете дъски са camber но точно при контактните точки имат flat rocker зони които много помагат да не ти"'хапе" дъската, The Outsiders много добре стои и на лед.
Ако ще я ползваш предимно за трикове боксове и рейлове Capita има flat rocker модели които са Ultrafear, Indoor survivle и Outerspace Living пак подходящи дължини ще са ти между 150-155.
Ако още не си много наясно къде ще те отведе сезона и ще разчиташ само на една дъска то дъските за теб са DOA (Defenders of awesome) и Kazu Kokubo pro, и малко по дълги между 154-160
Според мен нямаш нужда от wide дъска но ако ще взимаш малка дължина 150-152 не е зле да премериш дали обувките няма да са прекалено изнесени вън от дъската. Но за дъски от 152 нагоре мисля че няма да имаш проблем.
И естествено накрая но не на последно място.. Тоталния all Mountain крузер на Capita и моя най-голям любимец Black Snowboard of Death (BSOD) става за всичко, 156 ще ти е супер...
petpetrov
booka!

МнениеПуснато на: Ное 19, 2017 19:09 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Много ти благодаря, и за информацията, и за препоръките.

Не можах да намеря дистритубор в БГ на capita в българия.

И без да съм много наясно, видях това в БГ, на хубава цена (около 400):
https://www.evo.com/outlet/snowboards/ride-agenda-snowboard-2017

Като размера изглежда добре (156), и поне по описания изглежда много добре за първа дъска?
botio
who's da man?

МнениеПуснато на: Ное 20, 2017 9:22 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Не е зле, и цената е добра. Като гледам спецификацийте много е сходна с Capita Horrorscope, мека дъска идеална за трикчета, трябва да внимаваш с високи скорости на писта и особенно на заледени участъци
Покажи мнения от преди:   
WHITEROOM.bg Форуми -> Snowboard talk

Създайте нова тема   Напишете отговор

Страница 1 от 1

Идете на:  
Април 2018
  • пн.
  • вт.
  • ср.
  • чт.
  • пт.
  • сб.