Burton Cartel, Rome Katana или?
Създайте нова тема   Напишете отговор    WHITEROOM.bg Форуми -> Snowboard talk
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
Shifter
weekend rider

МнениеПуснато на: Юни 16, 2017 13:23 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Здравейте,

Покрай разпродажби по сайтовете реших да сменя автоматите. Миналия сезон, който ми беше и първи карах с Drake - Fifty, които въпреки че не са лоши автомати са меки доста меки и не придъжат обувката както бих искал и трябва да натегна помпите здраво, от което следват проблеми с комфорта като точки на натиск в горната част на обувката, както и болки от външната страна на ходилото(може би от кантинга на стелката на автомата). Проблема се решава с отпускане страповете с един два зъба, при което автомата става прилично удобен за краката, но неотзивчив и в същото време създава усещане хлабава връзка между борда и краката, което много ме дразни.

Иначе казано - търся автомати, които да държат здраво обуката, с добър риспонс и в същото време да е колкото е възможно по-удобен и да не създава проблеми на краката. Нещо което е олмаунтин и леко фрийстайл. Ще бъде използван с две дъски средни по твърдост - едната 6/10, другата 4/10. Обувките, които ще ползвам поне още сезон са Nortwave - Decade.

От изчетеното в интернет избора ми е сведен между два автомата - Burton Cartel Re-flex и Rome Katana. От ревюта и впечатления по форумите Картела е доста удобен, като недостатъка при него е че няма възможност за корекция на петата и също така за да се прави корекция на ширината на стойката трябва диск, който не е включен в комплекта. При Rome - Katana - има много възможности за настройка, както и два вида стелки- с кант и без, но като недостатък е навсякъде се споменава предния страп, който е някаква гума отпред и се разтяга без да фиксира обувката.

Към момента клоня повече към Катана, понеже освен че е по евтин има повече възможност за настройка, а и това с избора на стелки не е за пренебрегване, но предвид това че нявсякъде се набляга на това колко е удобен Картела и поддръжката на краката не съм го отписал. Затова ще се радвам да прочета вашето мнение, както за двете марки автомати, така и за моделите, които съм споменал, а също така и за други автомати, които да отговарят на това което търся.
seeker
who's da man?

МнениеПуснато на: Юни 19, 2017 12:01 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Aвтоматите на бъртън са доста удобни като цяло. На твое място бих избрал картела или някой друг бъртънски понеже удобността идва до голяма степен от това колкок са големи страповете, а картела има доста големи такива.

Това с регулирането на петата за какво ти е? Според мен е излишна настройка тъй като тия от бъртън са сметнали къде точно да ти се намира петата и са ти дали куп други настройки като ъгъл на хайбек-а във всякакви посоки.

Това за дисковете не го разбрах много какво не са ти давали. Всеки чифт автомат на бъртън попринцин върви с 3 различни комплекта плочки - за 3, за 4 дупки и за канал. Проучи този въпрос защото според мен бъртън ти дават всичко нужно да им подкараш автоматите на всякаква дъска и да ги завъртиш както си пожелаеш

Не съм карал картела но съм карал мишън-а и малавитата и така като ги гледам колкото е по голям страпа толкова са по удобни.
Shifter
weekend rider

МнениеПуснато на: Юни 19, 2017 22:03 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Регулирането на петата е понеже размера на обувките ми е 41, което при някои автомати се явява някакъв междинен такъв и кракът не е центриран спрямо ширината на дъската. При този размер на обувките и М-ка на Carte-а(към който съм се насочил от автоматите на Burton) не мога да кажа дали ще пасне всичко както трябва с двете ми дъски. Проба му е майката, както се казва но за съжаление нямам такава възможност. При Burton-ReFlex обаче са решили този проблем чрез диска 4x4, като регулирането на автоматите спрямо ширината на дъската става чрез дупките на диска. Ето и една примерна снимка на 4x4 диска на автоматите им:

Обърни внимание че "пантата" на диска стои перпендикулярно на дължината на борда и може да бъде монтирана единствено така, понеже зъбите на диска и на основата на автомата не са като на останалите марки. Виж този клип за референция:

https://www.youtube.com/watch?v=k9ZDVy8ZedQ

Ето и примерна снимка на трите комплекта плочки, които идват с автомата:

Това до тук е много добре - има как да центрираш автоматите спрямо обувките върху дъската, другите настройки - бол, комфорт на макс, надежност, добри стелки с обиране на вибрациите, НО причината поради което още не съм поръчал Cartel-a е именно че със стандартните 4x4 дискове няма възможност за регулиране на ширината на стойката, т.е трябва да се използват зададените ширини от инсъртите. Това се оправя с тези дискове, които се поръчват допълнo от Burton. В ляво е този, за който говоря спрямо стандартния в комплекта с автоматите:

Така че излиза че с Cartel-a трябва да избереш между една от двете настройки. За мен лично ако автоматите ми са центрирали спрямо ширината на дъската с допълнителния диск за регулиране на ширината на стойката ще ми е все тая, но както вече казах всичко е въпрос на проби, които поради това че ще поръчвам от нет-а нямам как да направя. От изчетеното за Cartel-a съм се насочил към размер M, така че ако имате наблюдения как стои този размер със размер на обувката 41 това доста ще улесни избора.
Dimitar Mitov
who's da man?

МнениеПуснато на: Юли 27, 2017 10:35 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Здравей, аз карам с Роме 390 Бос, който се води 1-2 класа по надолу от Катана-та. Мога определено да потвръдя, че настройте на автомата за изключително много. Също така не бива да те притеснява предния държач, въпреки че е от гума си захваща крака перфектно. На мен ми се случи да ми се скъса малко и тъй като гаранцията ти е доживотна на ЦЕЛИЯ автомат ми пратиха по пощата нов. Възползвам се от тяхната гаранция за 2 или 3ти път и не съм имал проблеми. Никакви въпроси, просто прилагаш снимка и те ти изпращат резервната част с много стикери SmileНадявам се да съм ти бил от полза. Ако те интересува нещо друго и мога да помогна с удоволствие.
Shifter
weekend rider

МнениеПуснато на: Авг 13, 2017 17:47 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Привет,

Благодаря за информацията, нo за съжаление докато се начудя и Katana и Cartel се изчерпаха и в крайна сметка взех Burton Mission за около 300 лева с доставката. И двата автомата все пак ми остават в листа, към който след доста четене вече вклюва и Flux - DS.
rafi
who's da man?

МнениеПуснато на: Авг 13, 2017 18:09 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

За протокола : чупил съм четири основни на бъртън: к
Cartel,mission i custom.Следващите ми автомати ще са Union! Wink
Покажи мнения от преди:   
WHITEROOM.bg Форуми -> Snowboard talk

Създайте нова тема   Напишете отговор

Страница 1 от 1

Идете на:  
Октомври 2017
  • пн.
  • вт.
  • ср.
  • чт.