В търсене на борд
Създайте нова тема   Напишете отговор    WHITEROOM.bg Форуми -> Snowboard talk
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
mtrx
who's da man?

МнениеПуснато на: Дек 09, 2016 15:57 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Опа тропа,

Зимата започна, снега е там ама борд ... няма
Накратко - бях доволен от старият ми К2 Slayblade, но след като скъсах кант и загубих около 20см от него вече не съм доволен.
Отделно беше FLAT дъска и карах доста трудно с нея извън пистата. Нещо което всъщност се оказа че правя доста често в последните сезони.

Отделно хубавото на нея беше че можех да я насоча точно където си искам за разлика от старият ми росиньол който беше пълно дърво(буквално)

Сега обаче съм на кръстопът.

1.Някое прехвалено GNU с Magnetracktion за предимно ледените ни писти, но пък и за по-лесни завои извън. Сравнително рокър дъска с която ще ми е по-лесно да "плувам" въпреки големите си кила.

2.Още по-прехвален lib tech skate banana който съм карал и е супер. Проблема му е 950лв за нещо което ще унищожа за 4 сезонаWink

3.Съвсем различна дъска като Jones , която е доста солена но пък до колкото чета изключително здрава. Гледам че за около 900-1100лв могат да се намерят из чужденецията. Един от проблемите ми е че дъската е изцяло различна от това което съм карал и малко ме притеснява да не е да си взема нещо супер скъпо и да не ми хареса. Така като гледам няма и къде да се тества

4.Ride Machete което до колкото чета е китайска сглобка, rocker-camber-rocker която пък била здрава и с подсилени кантове. За съжаление предполагам че е дърво...буквално. Цената ме привлича от 320 евро обаче

Това което си търся е някаква сравнително мека дъска 163W+ която да е близко до Twin-Tip , да е с изключително здрава база и да не е безбожно скъпа. Предпочитам рокър дъска защото ми е доста по лесно да завивам с нея.

Някакви насоки.
Ценови диапазон 600-1200 с уговорки.
rafi
who's da man?

МнениеПуснато на: Дек 09, 2016 22:28 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Имам gnu danny kass 155 c2btx 2014 нова-700лв.
tabla
who's da man?

МнениеПуснато на: Дек 10, 2016 14:35 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

добрата дъска, ако не ти е дълга де....

http://www.whiteroom.bg/community/viewtopic.php?t=23806
mtrx
who's da man?

МнениеПуснато на: Дек 10, 2016 14:45 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Момчета не се бийте.
Искам мнение не някой да ми продава дъска.Така или иначе от тук няма да си я купя поради безброй много причини

Ако някой беше зачел какво търся щеше да види че дъската трябва да е минимум 163W
И да разлика от 3см се усещат много
tabla
who's da man?

МнениеПуснато на: Дек 10, 2016 15:37 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

да, вината ми е че съм пропуснал размерите.
Дадох този Джоунс, защото е добър и отговаря на "извънпистовото каране", а видях че цените те вълнуват и 400 не е като 1200, при положение че дъската е без забележки, без да съм аз продавача.

Джоунс си имат представител тук:

http://www.splitshopbg.com/
mtrx
who's da man?

МнениеПуснато на: Дек 10, 2016 17:40 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Проблемът на този Jones e че ми е малък.
Висок съм 196 и тежа 125кг.
Всичко под 166см потъва. Открих че 163Wide ми е тамън защото е сравнително повратлив и горе долу не затъвам
Отделно този Jones e camber (едит:Моя грешка тук), който означава че 100% ще затъвам с него. Не е като да не съм пробвал. Отделно с Rocker дъска определено ми е по-лесно да правя каквото и да е освен да се засилвам. Нещо което не правя така или иначе вече.

По скоро темата е дали да инвестирам в Гну , Ride или Jones . За последните знам че са много корави дъски , но не съм срещал никога някой с такава..или по скоро не съм се заглеждал.

Благодаря ти за линка , определено ще го разгледам Very Happy
edit: Прегледах линка . В сайта има точно два размера където стават. Е това е другият ми проблем Wink

едит2:Като загледах сайта , Jones става все по предпочитаният модел. За съжаление не намирам размер
tabla
who's da man?

МнениеПуснато на: Дек 10, 2016 20:13 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Ясно, твоите габарити наистина са сериозни и бих казал, че проблема е в килата - така се избира дъска, височината е втори, но не е водещ фактор. Дължини като за теб не се появяват често у нас, било нови, било 2ра ръка. Питай хората с Джоунс, може пък да ти измислят нещо.

Относно профилът мисля, че добър вариант са някои "хибридни", а не "чист" рокър....тъй като никога не караме само в пудра и само извънпистово - добър избор е Rocker-Camber-Rocker профил.
angel81
chicks' idol

МнениеПуснато на: Дек 11, 2016 11:12 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Rossignol One Magtek Wide (157,161,165)
mtrx
who's da man?

МнениеПуснато на: Дек 11, 2016 13:35 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Света се оказа малък и хората къде продават ги познавам
Чакам да ми кажат дали ще ми внесат 164 jones twin.

По принцип плана ми не е да съм толкова тежък ,но много бавно свалям
Преди бях малко повече Smile
fallacy
who's da man?

МнениеПуснато на: Дек 11, 2016 23:55 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Тъкмо това щях да пиша - да звъннеш директно на Павел и да ти каже дали може да ти намери твоята дъска. Няма смисъл да поръчваш от чужбина нова, когато цените тук* са кажи-речи същите.

*в някои магазини. В други са много надути и трябва да се избягват.
geniya
booka!

МнениеПуснато на: Яну 03, 2017 10:24 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Здравейте.Тъй като това ми е втори сезон на сноуборд реших да си взема нова дъска.Ограничен съм във финансите до около 400лв.Отделно, че не съм много напреднал, 170см съм висок, 75кг.Харесал съм си тази дъска за 320лв. нова.

https://www.snowinn.com/ski-store/head-disrupt-flocka/612992/p

Някой може ли да даде мнение дали е мека, средно мека, защото имам твърда дъска кембър, но е ужасна.Моля за спешно мнение.

П.П.Така или иначе дъската вече е факт, благодаря за отговорите
Покажи мнения от преди:   
WHITEROOM.bg Форуми -> Snowboard talk

Създайте нова тема   Напишете отговор

Страница 1 от 1

Идете на:  
Октомври 2017
  • пн.
  • вт.
  • ср.
  • чт.
  • пт.