Ски Зона Ком
Иди на страница 1, 2  Следваща
Създайте нова тема   Напишете отговор    WHITEROOM.bg Форуми -> Mountain
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
The Whiteroom
WRC

МнениеПуснато на: Ное 12, 2014 19:29 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Здравейте!

Някой ходил ли е до Ски Зона Ком? Какви са условията? Освен пистата, има ли интересни горички или беккънтри спотове? Smile
marKUSH
progressive rider

МнениеПуснато на: Ное 16, 2014 13:30 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Пистата не е нищо особено около километър дълга като най-сериозния наклон е малко след началото и после вече е доста полегата, с влечка е. Но относно фрийрайда може да е приказка, ако сте готови да катерите. След горната станция на лифта като вървите 100на метра и стигате до една болна поляна наподобяваща голи връх, само че по-голяма и по-стръмна. Там е перфектно за фрийстайл ентусиастите. Катеренето започва от там, нагоре през гората докато не стигнете билото от където се открива невероятна гледка към северозападна българия, или ако се обърнете на другата страна към Витоша и софийското поле.От там може да се пуснете наобратно към пистата или просто накъдето Ви видят очите Smile Препоръчвам го на всички!
dindin
who's da man?

МнениеПуснато на: Ное 16, 2014 14:06 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Дам, чудно е ако не ги мързи да си почистят пътя и в крайна сметка успее човек да стигне дотам Smile Да не тръгне да катери от Берковица още Razz
fallacy
who's da man?

МнениеПуснато на: Ное 16, 2014 19:34 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

marKUSH, за колко катерене говорим горе-долу?
tabla
who's da man?

МнениеПуснато на: Ное 16, 2014 19:54 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

тук също говорим за Ком и може да научите разни неща:

http://www.befsa.com/forum/showthread.php?t=9287

Very Happy
bacekoko
who's da man?

МнениеПуснато на: Ное 16, 2014 21:54 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

На Ком е готино ако падне големия сняг (то къде не е тогава)....но само за извън пистово каране-пистата е смешна, докато се качиш, си слязал и пак трябва да се качваш....само умора на краката Иначе от върха нещата са по-готини, за съжаление трябва човек да походи за 2 пускания на ден бая...
bacekoko
who's da man?

МнениеПуснато на: Фев 14, 2015 8:50 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Днес отивам да пускам фрирайдските трасета на Ком, довечера като се прибера евентуално ще пусна някоя друга снимка от региона Smile
bacekoko
who's da man?

МнениеПуснато на: Фев 14, 2015 19:25 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Ето едно клипче от днес. Леекинко е лавиноопасно в горната част и понеже бях и сам и никога до сега не се бях качвал там, карах леко предпазливо, иначе има няколко по-масивни дроп'а, няколко скока човек мое си направи бая кеф...на спускането. Снега е над метър по горната част на наклона-колко точно не съм мерил, долу в улея е мек и сигурно над 2м. В горната част съответно е твърд, но не е заледен все още. Горе си е студено и духа съвсем леко. Каих се без снегоходки, пътека си има, минавали са няколко човека преди мен, но не си личеше да е пускано. Желателно е човек да се качва със снегоходки, че на места ми потъваше целия крак...Качих се от началото на пистата до горе за около час и половина, без да си давам зор.
Спускането не съм го 'рязал' за да се види колко горе долу е спускането.

http://youtu.be/h4LkHPqybD4
tabla
who's da man?

МнениеПуснато на: Фев 14, 2015 20:44 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

мерси баце, каза и даде инфо.
за мен беше полезно, защото мисля да го видя този терен най-после...дано да остане време.
условията изглеждат добре, но бих копнал един профил при онази част, където е по-близо до "чашата".

Exclamation
bacekoko
who's da man?

МнениеПуснато на: Фев 14, 2015 23:28 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Ето и малко телефонни снимки....
Аз реално пуснах по твоята 'схема' като гледаш отдолу дясната линия (Като пускаш ляво). Много ходене ми се стори да ида по левите линий (поне още 20 минути), затова и си избрах по-лесния маршрут.
http://slaff.snimka.bg/mountain/kom.853773.0.big
fallacy
who's da man?

МнениеПуснато на: Фев 15, 2015 0:14 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Евала и за разходката, и за споделената информация.

Колко горе-долу катери? Изглежда приятно, особено с оглед на жегите последните дни.
bacekoko
who's da man?

МнениеПуснато на: Фев 15, 2015 6:17 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Не мога точно да преценя катеренето колко е, като време без снегоходките бе час и половина. Като денивелация май е някъде около 800м на ОКО, и като километри около 2 или малко над 2км пак на ОКО.
fallacy
who's da man?

МнениеПуснато на: Фев 15, 2015 10:59 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Значи е прилично, със снегоходки или сплит може спокойно за час.

Табла, кога ще ходиш натам? Very Happy
tabla
who's da man?

МнениеПуснато на: Фев 15, 2015 11:39 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

в момента съм с контузена ръка и утре ще имам яснота как е състоянието...ако нещата са добре мисля другия уикенд евентуално...зависи от прогнозите също. ще дам знак.
fallacy
who's da man?

МнениеПуснато на: Фев 15, 2015 13:31 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Еми успех с ръката.

Ако ходиш, със сплит ли ще бъдеш?
Покажи мнения от преди:   
WHITEROOM.bg Форуми -> Mountain

Създайте нова тема   Напишете отговор
Иди на страница 1, 2  Следваща

Страница 1 от 2

Идете на:  
Октомври 2017
  • пн.
  • вт.
  • ср.