Чепеларе VS Безбог
Иди на страница 1, 2  Следваща
Създайте нова тема   Напишете отговор    WHITEROOM.bg Форуми -> Mountain
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
soul
booka!

МнениеПуснато на: Ное 09, 2014 12:17 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Здравейте хорица!! Напоследък тръгнаха разни пакети за нощувки,карти и тем подобни, които са на нелоши пари. Та чудя се , къде да се метнем февруари за седмица, някъде из българско. На Безбог съм ходила, пистата е ок, хижите стават, тъпканицата умерена,през седмицата даже липсва, и като цяло ми хареса. Разни приятелчета ме зарибяват за Чепеларско, ама нямам никакво инфо за там. Доколкото съм чувала откъм сняг е по-постно, пистите твърде леки и скучни , доста по-курортно и т.н. Дайте един съвет. Very Happy
dindin
who's da man?

МнениеПуснато на: Ное 09, 2014 13:33 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Чух някви слухове, че Чепеларе може и да не отворят тая година.
С пакетите е божа работа - взимаш ваучер, резервираш дати, дали ше става за каране е друг въпрос Smile
Иначе ваучерите за Безбог са си оферта от край време. Гледай да земеш за хижата горе Smile
fallacy
who's da man?

МнениеПуснато на: Ное 09, 2014 14:27 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

От гледна точка на "сноубордистка" атмосфера - Безбог. Чепеларе е доста заспало.

От гледна точка на съоражения - Чепеларе.

За пистите винаги е много относително, но на Чепеларе има повече разнообразие. Гората също е доста приятна. Лично на мен това са ми двете приоритетни места в България, и гледам да ходя и на двете колкото се може повече.

Диндин, този слух звучи доста кофти Sad
Ovchar
who's da man?

МнениеПуснато на: Ное 09, 2014 15:55 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Безбог > Чепеларе за гора Smile

Аз Чепеларе не му се кефя много .. много рано пистите стават кокал и тн Smile

Ако избирам аз - Безбог! Smile
pavel
who's da man?

МнениеПуснато на: Ное 09, 2014 21:04 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

В Чепеларе също има интересни горички и една изоставена просека, която в хубави дни е супер... В дни с нов сняг на Безбог обикновено стават опашки и едно качване от горе до долу може да отнеме близо 1 час, което в Чепеларе го няма. Ако пък ти се ходи пеша над х. Безбог има ужасно много опции. Ако ти се кара на писта Чепеларе е по-добре. Безбожката писта е по-скоро за начинаещи.

Най-добрия вариант е да си вземеш по един ваучер и за двете места Smile
djounsa
who's da man?

МнениеПуснато на: Ное 10, 2014 17:43 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Ходил съм и на двете места (по-често на Чепеларе ,защото ми е близко). Давам сравнение . Все по-малко хора взеха да ходят на Чепеларе поради липсата на добри условия.Разликата между Чепеларе и Пампи е има няма 10 лева,но пък условият къде къде по-добри та,ако падне голям сняг народа се изсипва там става едно яко задръстване , лифта уж смогва ,но с тази междинка пак едно пренареждане ставамкакво да говоря Sad .Пистите специално червените супер бързо се оглозгват и остават само на лед (за кънки стайл).Разликата в денивилацията ти дава условията за едно спускане тип:тръгваш на лед , сняг (евентуално) и преминаваш в летен режим гняс ( или киша ) . От гледна точка на фрирайд (ако има условия) е тва вече е велико. Има доста горички където могат да се посетят (но доста от тях са и гъсти) и същото време доста места където да се излезне от пистата.
Сега за Безбожието: Да лифта е бавен , има народ има и опашки (и на Чепеларе лифта е един),но пистата и гората могат да поемат човечеТата дори и да са много. Цените са къде къде по-ниски ,паркинг безплатен.Надморската височина ти дава по-добри условия за каране и РЕЛАКС в планината.
Някой беше споменал да ги комбинираш е и аз ти давам този съвет.Отиваш на Чепеларе за 2-3-4 дена в някой от тях вмъкваш едно Пампорово, отиваш на Безбог и ще видиш накрая ,че няма да ти се ходи на Чепеларе
Много го обичам този град Чепеларе,познавам много добри хора от там ,но просто без условия няма как да привлечат курортисти !!!
Дано да съм помогнал с избора ти Smile
tribalz
who's da man?

МнениеПуснато на: Ное 10, 2014 19:22 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

За Безбог не мога да говоря, не съм бил там, но за Чепеларе мога да кажа две три думи. Преди 5 сезона там се учих да карам. Ако има много сняг е прекрасно. Макар и на леките писти, с много пудра е фън. Аз например, не обичам тип "скиорски спускания" за времеSmile и затова се кефех на синя и зелена. За лифта, кофти е това с междинната, че спира. Когато има много хора, се чака поносимо. Общо взето това е..
Ovchar
who's da man?

МнениеПуснато на: Ное 11, 2014 17:28 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

оффтопик - надявам се и вярвам , че като лифта м/у Пампи и Чепеларе се превърне в реалност ще е много по-добре и ще се пооправят нещата в Чепеларе Smile сега там е зле , защото е държавно .. а знаем държавните работи как са при нас
djounsa
who's da man?

МнениеПуснато на: Ное 11, 2014 17:58 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Ovchar написа:
оффтопик - надявам се и вярвам , че като лифта м/у Пампи и Чепеларе се превърне в реалност ще е много по-добре и ще се пооправят нещата в Чепеларе Smile сега там е зле , защото е държавно .. а знаем държавните работи как са при нас
кое е държавно ,че не разбрах ?
Ovchar
who's da man?

МнениеПуснато на: Ное 11, 2014 18:50 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Чепеларе или поне част от него не е ли? Аз така знам Smile

Сега потърсих и нз дали е вярно , но пише , че 49% е на общината Smile
djounsa
who's da man?

МнениеПуснато на: Ное 11, 2014 20:05 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

тук може Наско да каже най-точно ,но аз до колкото знам преди беше Орион ски ,а сега е Амерспорт концесионера (ако не се лъжа)
Ovchar
who's da man?

МнениеПуснато на: Ное 11, 2014 21:11 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

може , не смея да споря , защото не съм много сигурен , но това , което четох е , че 49% е община Чепеларе и 51% други фирми , но това беше статия от преди няколко години Smile Все пак ми е интереснода разбера истината! Smile
Motko
who's da man?

МнениеПуснато на: Ное 12, 2014 1:42 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Ovchar написа:

Има голяма разлика между общинска и държавна собственост, но да не обяснявам.
И аз дочух, че се забавяли заплащания някакви там, лифтът трудно се изплащал, но за първи път чувам, че няма да отварят.

Относно избора - карам и на двете места най-много от всякъде другаде през сезона и и двете места имат своите предимства и недостатъци, зависи напълно от преживяването.

Обслужването и лифтът на Чепеларе са на най-високо за мен ниво у нас. Дори когато се заформи опашка, се минава доста бързо. За 15 мин. си от долна до горна станция.
За курорт с размерите на Чепеларе има повече от достатъчно места за фрийрайд - гори, просеки, пожарът, специални фрийрайд писти. Само трябва някой да ти ги покаже. Доста често се случва да останат неразцепени с дни след снеговалежа, поради причината, че не много хора ги знаят.
Градчето е супер свежо и ако намериш местни познати можете доста яко да си изкарате по разните местенца. А и таксито до баровете на Пампи вечер е 20ина лева.
Недостатъкът е, че не винаги има условия, но има ли - това е първото място, на което ходя.

Безбог - доста народ от София се изсипва там, защото е по-близко(според хората, които не ползват гугъл мапс). Лифтът е адски бавен, понеже е туристически и затварят прекалено рано(3:30-45). Също място, където има доста места за разцепване, но както казах - хора много и за отрицателно време всичко се унищожава, понеже местата са известни на голяма част от карачите. Предимството тук е, че като няма чак толкова добри условия за лифтаджийско каране можеш да се качиш към съседните върхове и да пускаш някои от тях. Последните години не съм ходил на хижата горе и си изкарваме достатъчно добре на Гоце Делчев и Добринище.

В крайна сметка е въпрос просто на избор Smile
botio
who's da man?

МнениеПуснато на: Ное 12, 2014 9:39 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Две години под ред ходих на Чепеларе и много го харесвам, признавам, не съм ходил на Безбог и не мога да дам сравнение, но искам да споделя нещо което винаги ме е учудвало. Всеки път когато отивамспя в Чепеларе и първия ден карам на Чепеларе и после до края на Пампорово, винаги съм се чудел защо не свалят цената на лифта в Чепеларе на половината цена от тази на Пампорово. Лифта така и така работи а седалките са празни през повечето време,харесва ми на Чепеларе но за 10лв разлика в цената на картата предпочитам Пампорово.
Nikolay
who's da man?

МнениеПуснато на: Ное 12, 2014 10:27 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Специално за Чепеларе и миналата година имаше вероятност лифта да не отвори. Проблема не е дължавната собственост или смесената собственост а това че лифта не е собственост на курорта, не се изплаща добре (дали поради слабия сезон или други фактори) не обслужва добре задълженията към лизингодателя си си а има разходи по експлоатация, ремонт и обслужване.
Реално собственика - лизингодател няма интерес да го затвори защото ще е на загуба, но няма интерес и да работи а да не се изплаща. Чепеларе също няма интерес да загуби това приходно перо, но при слаб сезон, това може и да е последно. Никой не налива безкрайно в каца без дъно.

Честно казано проблема със скъпите карти в България не може да бъде решен. Къс и слаб сезон, некачествени чуждестранни туристи, лоши инвеститори, стари съоръжения и така..омъгьосън кръг..ентусиастите като нас винаги губят

Остават си едни такива места -Безбог, Картала, Рилски Езера или нощно каране...или чужбина..това е действителността.
Покажи мнения от преди:   
WHITEROOM.bg Форуми -> Mountain

Създайте нова тема   Напишете отговор
Иди на страница 1, 2  Следваща

Страница 1 от 2

Идете на:  
Октомври 2017
  • пн.
  • вт.
  • ср.
  • чт.
  • пт.