пране
Иди на страница 1, 2  Следваща
Създайте нова тема   Напишете отговор    WHITEROOM.bg Форуми -> Say What?
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
keyto
chicks' idol

МнениеПуснато на: Ное 18, 2013 18:53 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Здравейте!Изпрах си екипировката с един препарат специално за тази цел Granger's, но всичките захабявания си останаха.Става въпрос основно за ръкавите на якето и панталона отдолу (от паницата на Рилските).Дайте идея какво мога да направя.В крайна сметка 2 сезона не съм ги прал и ми се ще този да съм малко по-чист.Дали ако ги изпера на ръка с някакъв сапун няма да прецакам мембраната?
Mart0o
who's da man?

МнениеПуснато на: Ное 19, 2013 1:00 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Тъкмо си свикнал за два сезона и са ти удобни...Не ги пери,гадно е.
NSSF
who's da man?

МнениеПуснато на: Ное 19, 2013 9:39 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Колкото и да ги переш ,някой петна няма да се махнат . Моята екипировка я пера по един два пъти на сезон с тия препарати за мембрани и никога не се изпират както трябва. Smile
djounsa
who's da man?

МнениеПуснато на: Ное 19, 2013 10:25 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

аз си прах якето 3 пъти това лято с цел да махна гадните петна ,но уви нищо не падна.Какво ли не пробвах спец. препарати, течен прах за пране,вениш единствено ,че му се бъзнаха цветовете и стана като ново ,но с петна Laughing
dindin
who's da man?

МнениеПуснато на: Ное 19, 2013 10:47 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Ако са от масло тея петна - успех Smile
Иначе си взех по един литър Nikwax за пране и Nikwax за възстановяване на мембрани и ала бала, ама още не съм ги пробвал.
Гаджето ми изпра любимото ми яке (хем и казвах да не го прави), е вярно светна ама с водния стълб бяхме до там.
Сега сме взели един изцяло биологичен препарат концентрат Amway LOC и по-упорити петна смятам че ще се почистят с него.
djounsa
who's da man?

МнениеПуснато на: Ное 19, 2013 11:03 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

водният стълб го оправяш с импрегниране.Мокриш якето все едно излиза от пералнята.оставаш го да виси на простора около 10 мин.(после леко го стискаш долу да падне водата - не да го въртиш и цедиш просто го стискаш леко) и после взимаш един пулвелизатор 300мл. слагаш една капачка nikwax tx.direct и доливаш с вода (може 1 1/2 капачка).почваш да пръскаш обилно да улива (един пулвелизатор на мен ми стига за якето и панталона).после оставаш якето 2-3-4 дена вънка да съхне и после си го прибираш.Аз моето яке го даржа 3-4 дена вънка тъкмо да се отмирише малко от препарата.Идеята на мокренето и импрегнатора, е че когато водата съхне препарата се впива в порите.
bacekoko
who's da man?

МнениеПуснато на: Ное 19, 2013 13:42 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

dindin написа:

Сега сме взели един изцяло биологичен препарат концентрат Amway LOC и по-упорити петна смятам че ще се почистят с него.

Това е препарата за махане на петна! Ако той не ги махне, значи е вече дефект в материята, не петно. Незнам обаче как ще подейства на мембраната - в смисъл сигурно ще трябва наново да се импрегнира.

От къде го заръча? Аз преди години си бях взел, но вече ми свърши...
dindin
who's da man?

МнениеПуснато на: Ное 19, 2013 14:25 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

djounsa мерси братле, много добро инфо! Smile
bacekoko, един приятел ми го предложи, носят му го отнякъде уж по-тънко, иначе доколкото знам литъра е 19 лв.
то от квото четох за тоя препарат само дето рак не лекува!
bacekoko
who's da man?

МнениеПуснато на: Ное 19, 2013 16:00 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

true true

На мен ми бяха дали около 100мл и го ползвах само за петна по дрехи -безупречен е Laughing
dindin
who's da man?

МнениеПуснато на: Ное 19, 2013 16:12 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Ако искаш щи отлея малко да си имаш
bacekoko
who's da man?

МнениеПуснато на: Ное 19, 2013 17:19 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Благодарско за предложението, няма да съм толкова нагъл Smile
Ще потърся, ако не си намеря, ще измислим нещо в краен случай Very Happy
keyto
chicks' idol

МнениеПуснато на: Ное 21, 2013 17:33 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

в крайна сметка ще си караме мърляви и това си е..по-добре мръсен,отколкото мокър..
Ovchar
who's da man?

МнениеПуснато на: Ное 21, 2013 19:16 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

най - много се депресирам като ме опръска някаква кола докато се предвижвам към пистите , но съм му хванал цаката - веднага като установиш поражението си взимаш малко снежец , търкаш малко и няма и следа от петното ( разбира се , не говоря за петно от лютеница примерно Smile ) , но калните и подобни петна изчезват безпроблемно
bacekoko
who's da man?

МнениеПуснато на: Ное 22, 2013 15:02 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Търкането със сняг е за 'добряците' - тия дето цел ден се въргалят по пистите са свежарско почистени и пране им не требе

Кофти е на някой лифтове, че покапва масълце, когато минеш под въртящи се части....и ако си с различен цвят от кафяво-т.сиво-черно направо ти е гадно да се гледаш хаха, но такъв е живота -гондола/кабинка му е майката
Ovchar
who's da man?

МнениеПуснато на: Ное 22, 2013 15:05 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

bacekoko написа:
Търкането със сняг е за 'добряците' - тия дето цел ден се въргалят по пистите са свежарско почистени и пране им не требе

Кофти е на някой лифтове, че покапва масълце, когато минеш под въртящи се части....и ако си с различен цвят от кафяво-т.сиво-черно направо ти е гадно да се гледаш хаха, но такъв е живота -гондола/кабинка му е майката

Но то и ние сме едни неблагодарници примерно на Пампорово на 6цата като е хубаво времето винаги си вдигаме " стъклото " , за да ни е готино и да ни пече , а после защо сме изцапани
Покажи мнения от преди:   
WHITEROOM.bg Форуми -> Say What?

Създайте нова тема   Напишете отговор
Иди на страница 1, 2  Следваща

Страница 1 от 2

Идете на:  
Ноември 2018
  • пн.
  • вт.
  • ср.
  • чт.
  • пт.