Вакса и полиране
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Следваща
Създайте нова тема   Напишете отговор    WHITEROOM.bg Форуми -> Snowboard talk
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
j03j03
who's da man?

МнениеПуснато на: Дек 17, 2013 21:06 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Опитът ми показва, че ако имаш малко по-дълбоки и дълги дерюги цената скача. Дано тази наистина да е такава и да остане за напред непроменена. Друго интересно за машинното обработване е дали могат да точат Magne-tracton кантове
Fly-co
weekend rider

МнениеПуснато на: Яну 08, 2014 10:53 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

За много години на всички и бъдете здрави!

Интересно ми е колко често си ваксате базите? Направи ми впечатление, че след като сложа топла вакса и направя едно нощно на "лалето",( грубо 10 -11 пускания) борда все още си върви добре, но се вижда че има нужда да се сложи вакса пак... Нормално ли е това за изкуствения сняг, защото тая година се кара предимно на такъв?

А и още нещо намерих много обстойно инфо за подръжката на базите, било то ски или борд. Мисля, че по детайлна информация до сега не съм срещал... На който му се чете и обича да си прави нещата сам, нека хвърли по един поглед на това:

http://www.endlesslope.com/WaxProtocol.htm

и това:

http://www.endlesslope.com/ski%20snowboard%20tuneup.htm
bacekoko
who's da man?

МнениеПуснато на: Яну 08, 2014 11:23 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Аз ваксам на средно 3 карания (зависи си от карането, самата вакса, самото нанасяне и т.н.). Като говоря за топла вакса и то някаква марка.
Няма значение изкуствения сняг, караш ли по писта ваксата си се търка и започва да се личи още на първото каране. Ако се кара повечко по мек сняг нещата са по-благоприятни, но според мен колкото по-често си ваксаме бордовете, си е по-добре.
angel81
chicks' idol

МнениеПуснато на: Мар 24, 2014 21:40 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

ъп .. хе хе хе
bauer
chicks' idol

МнениеПуснато на: Апр 03, 2014 19:50 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Последно като бяхме на хотел не си носех ютията, но моята приятелка си носеше сешоара. Той е общо взето хубав, някакъв професионален . И се оказа, че с него много хубаво си наваксах нейната дъска (Форум), но примерно при моята (Lib-Tech) ваксата не се нанесе много добре, но за един ден стана работата Smile. Да го имате в предвид като сте далеч от вкъщи Smile.

Между другото за цикла съм си купил една мека маламашка (май така се казваше)

подобна е като тази на снимката:

http://nobella.bg/userfiles/productlargeimages/product_1649.jpg

но моята е по-твърда отдолу, все едно са сложели по-дебел найлонов фибран... (незнам дали правилно го описвам). Това чудо е идеално за полиране Smile. Хубавото е, че е на добра площ и е удобно за хващане.
От една му страна съм изрязал 3,4 см оттова твърдото киче и е на пласмаса. Леко съм е затъпил и стана идеална шпатула за циклене на вакса Smile
Fly-co
weekend rider

МнениеПуснато на: Окт 22, 2014 21:22 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Добра ви вечер!
Я да пораздвижим малко темата...
Сдобих се с една тухличка от ей тая ваксичка
http://www.hertelskiwax.com/Super-HotSauce-Ski-Wax-by-Hertel-p/hotsauce-brick-ski.htm

Някой да е ползвал случайно?
djounsa
who's da man?

МнениеПуснато на: Окт 23, 2014 8:29 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

аз не съм ползвал тази марка. От опитът ми до сега с ваксането най-доволен оставам от HOLMENKOL ( директно от Австрия ми го донесоха) и от тукашното ТОКО. Токото се държи много мъжки , 3000км+ дъските отгоре на тавана , вятър ги брули , 8 дена нон стоп каране, цяло лято на стената и сега като го обърна борда още е мазен ( не е побелял)
Ovchar
who's da man?

МнениеПуснато на: Окт 23, 2014 17:02 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

djounsa , mnogo zavisi kade i kak karash Smile Primerno na izkustvenqk kvato i vaksa da slojish 2-3 karaniq i si trqbva vaksa , che e malko kato shkurka Smile) sq ako karame na pudra moje i povechko da izkarame , no minaliq sezon dosta vaksa se izlq Very Happy Very Happy i zlatnoto pravilo - pobelee li okolo kantovete - ogyn , vaksa! Very Happy
djounsa
who's da man?

МнениеПуснато на: Окт 23, 2014 20:14 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Ползвал съм дикайн , jelly на либ, дата, и още няколко други марки и пак не мога да ги сравня с Токо и холм. Просто нямат база са сравнение!! Едно е да циклиш и да пада като пудра а друго си е да сестърже като пластмаса. Да не забравяме, че и е икономична Smile
bacekoko
who's da man?

МнениеПуснато на: Окт 24, 2014 17:12 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Аз ползвах 2 години някаква, която мнооого прилича на тая, ама не съм 100% убеден, щото ми я дадоха насипна без кутията. Горе долу се държи като Холм'то, но е една идея по-универсална.

Тва ТОКО къде го има?
djounsa
who's da man?

МнениеПуснато на: Окт 25, 2014 19:24 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

слс хеад и други магазини доста е разпространена Smile
Fly-co
weekend rider

МнениеПуснато на: Окт 27, 2014 13:56 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

А бялата универсална ( безцветната ) на holmenkol + че е BIO degradable, някой ползвал ли е да каже как е?
За super hot sauce само суперлативи из нета, ама като я намажа и пробвам ще кажа как е!
djounsa
who's da man?

МнениеПуснато на: Апр 09, 2015 11:22 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Гайс малко късно, но днес разбрах ,че течен парафин от аптеката + една гъбичка за обувки и получаваш ниско бюджетна течна вакса Very Happy
angel81
chicks' idol

МнениеПуснато на: Дек 25, 2015 18:30 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

момции с какво да си изчистя дъската ? нещо от магазина ? откак съм я взел само ваксам , като съм я чистил със спирт без особен ефект ... ще ми се да я изчистя хубаво преди да я намажа с ютията тази година.
moridinbg
who's da man?

МнениеПуснато на: Дек 26, 2015 1:42 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Няма от какво да я чистиш, освен ако не си минал през машинно масло от някоя кояла/шейна.
Ваксаш, циклиш и толкова.
Базата си попива вакса в дълбочина, ако я отмиеш следващите няколко ваксания ще поемат доста повече вакса, но положителен ефект няма да забележиш.
Сваля се цялата вакса, само ако ще правиш задълбочен P-Tex ремонт.
Покажи мнения от преди:   
WHITEROOM.bg Форуми -> Snowboard talk

Създайте нова тема   Напишете отговор
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Следваща

Страница 11 от 12

Идете на:  
Декември 2017
  • пн.
  • вт.
  • ср.
  • чт.
  • пт.