Вакса и полиране
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Следваща
Създайте нова тема   Напишете отговор    WHITEROOM.bg Форуми -> Snowboard talk
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
dindin
who's da man?

МнениеПуснато на: Окт 11, 2013 20:12 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Мерси, червеният наистина прилича на кухненска гъба, демек идеално! Иначе недей праща патронче ... колкото и да земе ше се изпие пък може и нещо полезно да свърши
http://www.comfort.bg/bg/%D0%B8%D0%BD%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%B5%D1%81%D0%BD%D0%BE/view/965.html
gegata_17
who's da man?

МнениеПуснато на: Окт 29, 2013 0:43 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Изчерпателно по темата има в http://en.wikipedia.org/wiki/Ski_wax
на английски е обаче най - лошото е ча ваксата съдържа такива токсични химически съединения които от снега в планината отиват в иначе най - чистите водни запаси и по тоя начин си сереме на природата необратимо за тва че си правиме кефа защото уж е малко ама всеки като вакса нали се сещате кво става по курортите и като се стопи снега това отива във водата а тези съединения не се разтварят остават така и тровят нетодично и сигурно природата и нас в последствие.
djounsa
who's da man?

МнениеПуснато на: Окт 29, 2013 4:54 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

gega и аз не се кефя като цапаме природата ама нали се сещаш колко от гардеробите дават ваксини ски,дъски? е останалите сме малко

п.с. айде дайте съвет от къде мога да взема вакса на сносна цена?
dindin
who's da man?

МнениеПуснато на: Окт 29, 2013 8:43 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Много си прав за вредата върху природата, ако знаеш откъде можем да вземем такава вакса свиркай. Аз намерих това:
http://www.treehugger.com/culture/your-ski-and-snowboard-wax-could-be-seriously-harmful-to-you-wildlife.html
Smile))

djounsa оня ден си взех от един пич
http://pss.bg/forum/index.php/topic,14029.msg127821.html#msg127821
Holmenkol и Toko
3 all temp , 3 за топло време, 1 за студено за 20 лв + даде ми бонус rub-on ваксичка Swix за директно натъркване на базата Smile
gegata_17
who's da man?

МнениеПуснато на: Окт 29, 2013 13:00 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Ето примерно една марка която има уж 100% Био разградими продукти, но не всички са точно такива има и по пеформанс продукти но не са 100% био.Възнамерявам да си поръчам от 100% био ваксата да е видя за кво иде реч.В и бей има доста оферти.
http://www.butta.co.uk/snow/
dindin
who's da man?

МнениеПуснато на: Окт 29, 2013 13:29 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Харесах си това:
http://www.ebay.co.uk/itm/Butta-Original-Ski-Snowboard-Wax-200g-FREE-Base-Structure-Pads-Guide-/300984211741?pt=UK_SportingGoods_Skiing_Accessories&hash=item46140e991d
добре звучи, жалко че вече си взех Sad
gegata_17
who's da man?

МнениеПуснато на: Окт 30, 2013 1:23 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

http://www.ebay.co.uk/itm/Butta-Eco-Ski-Snowboard-Wax-200g-FREE-Base-Structure-Pads-Base-Prep-Guide-/290995231319?pt=UK_SportingGoods_Skiing_Accessories&hash=item43c0aada57

Ако е късмет тази ще пробвам
dindin
who's da man?

МнениеПуснато на: Окт 30, 2013 9:02 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

А да, тази е изцяло еко, супер.
Didonkamon
who's da man?

МнениеПуснато на: Ное 06, 2013 11:53 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Намерих изопропанол за почистване на база...5.10лв за 1 литър. Който се интересува ето контакти...
..........................
ХИМ-СПЕКТЪР ООД
София, ж.к. Гео Милев,
ул. "Христо Максимов" №64
тел./факс: (02) 973 31 32
мобилен: 0877 431 993

София, Комплекс на БАН,
ул. "Академик Георги Бончев" №20 (срещу блок 23)
тел./факс: (02) 873 77 94, тел.: 979 30 92
мобилен: 0877 432 004
tribalz
who's da man?

МнениеПуснато на: Ное 06, 2013 13:40 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Nqkoi polzval li e na DAKINE HOME GROWN SOY STICK vaksata? Ima q v sportdelivery...
Svetlozarbonev
chicks' idol

МнениеПуснато на: Дек 17, 2013 9:23 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Здравейте и честито на тези, които вече направиха първото каране за сезона! Smile

В ДЕКАТЛОН правят пълен сервиз за 14 лв., което е наполовина от навсякъде другаде. Мисля си обаче, че сервизирането е машинно. Та въпросът ми е дали това има някакво значение? Преди време бях чел някъде, че при машините всеки път се отнема част от базата - бярно ли е? Като цяло дали ще си заслужава да нося дъската там или да продължавам да си цикля на ръка? Ако няма разлика ръчно с машинно 14лв. не са като 30 и бих си спестил занимаването. А ако няма за запълване с PTEX цената мисля, че беше 9-10лв.

Поздрави и дано скоро да натрупа 3-4 метра снежец Smile
j03j03
who's da man?

МнениеПуснато на: Дек 17, 2013 14:49 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Ако ги и правят добре - защо не? След това какво включва този "пълен сервиз" ? В повечето случаи не може да се разминеш с леки драскотини .. все пак тук не е Австрия и пистите на са зелени поляни където пасат милки.. Предполагам че като си занесеш борда цената няма да остане 14 лв.
Относно машинното обработване - винаги има отнемане от кант и/или база. За 3-4 пъти сервиз няма да забележиш разлики. Аз имам борд на 7 ремонта и няма проблеми.
Svetlozarbonev
chicks' idol

МнениеПуснато на: Дек 17, 2013 16:04 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

j03j03 написа:
Ако ги и правят добре - защо не? След това какво включва този "пълен сервиз" ? В повечето случаи не може да се разминеш с леки драскотини .. все пак тук не е Австрия и пистите на са зелени поляни където пасат милки.. Предполагам че като си занесеш борда цената няма да остане 14 лв.
Относно машинното обработване - винаги има отнемане от кант и/или база. За 3-4 пъти сервиз няма да забележиш разлики. Аз имам борд на 7 ремонта и няма проблеми.

Пълният сервиз е точене кантове, вакса и PTEX. Ами на сезон правя 2-3 вакси задължително. Горе долу на 4-5 карания.
Fly-co
weekend rider

МнениеПуснато на: Дек 17, 2013 19:21 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Здравейте! На Декатлон определено са им оферта цените, предполагам и сервизирането няма да е лошо, но зависи до кога...
Аз съвсем скоро за пръв път си ваксах дъската сам, за което ползвах една малка туристическа ютия, купена от "продавалника"(тънка и е плочата и това създава известни проблеми, но все пак става) Ползвах вакса all t, зелена DATA WAX. Още не съм я пробвал на сняг, че с тоя "изкуственяк" хич не ми е кеф.
С парчета плексиглас изциклих базата и полирах с твърдото на гъба за миене. Базата чистих с изопропилов алкохол, идеално се почисти!
Забравих да спомена, че преди ваксането леко си орпавих кантовете от разни "мустачета". Ползвах пила от към базата и от страни с едно тулче за кантове, което купих от Декатлон
Също така с пистолет за горещ въздух си затоплих внимателно базата преди да я накапя с вакса. След всички процедури дъската изглежда чудесно (: надявам се и да върви...
След всичко изписано обаче искам да кажа, че въпреки ниските цени за сервиз, ми някак си ми е кеф сам да си пипна дъската, да си я почистя, изгладя и тн... до скоро ме беше страх да не я съсипя, и видях, че страшно нема!
Поздрави и дано завали, че прогнозите са кофти...
manitou
who's da man?

МнениеПуснато на: Дек 17, 2013 19:54 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Светлозаре, пропускаш един важен елемент, те хората са си го написали - обработка на камък ( демек структура) и с шкурка (шлайфане). Дъската ти не страда от тази процедура, а падат няколко микрона надрана пластмаса и нащърбени кантове откъм базата и отново става трепач.

Създайте нова тема   Напишете отговор
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Следваща

Страница 10 от 12

Идете на:  
Декември 2017
  • пн.
  • вт.
  • ср.
  • чт.
  • пт.
  • сб.
  • нд.