Вакса и полиране
Иди на страница 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Следваща
Създайте нова тема   Напишете отговор    WHITEROOM.bg Форуми -> Snowboard talk
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
djounsa
who's da man?

МнениеПуснато на: Сеп 14, 2012 10:21 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Здравейте.Търсих подобна тема , но неможах да намеря.Понеже много хора много мнения и започнах да се обърквам относно ваксването и полирането.Всички сме чували за All temp , cold , warm.Аз мога да споделя свойте надблюдение върху Cold на Dakine.Много добра вакса и доста дълго ме изкара , говорим за целодневни карти и без стоене по чайните , само спускане.Проблема ми беше като ваксах , че не знаех с какво се полира.В последствие разбрах,че може с коркова тапа,но е голяма мъка .После разбрах ,че става и с по-твърда четка,но вече беше прекалено късно.Някой хора казват ,че е най-добре да се вакса след всяко каране дали е така ? От други съм чувал за All temp че не си заслужава.Относно Warm (+3 С ) нада ли ще ползвам.Какво става ако объркаме ваксата според времето (пример -> слагаме warm а на пистата е -15).Споделете вие каква вакса ползвате и по какъв начин полирате.

Последната промяна е направена от djounsa на Апр 09, 2015 11:20; мнението е било променяно общо 1 път
manitou
who's da man?

МнениеПуснато на: Сеп 14, 2012 16:21 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Аз ползвам Alltemp през по-голямата част от зимата, Cold почти никога не съм слагал, а Warm само напролет в жегите. Ваксирам на 3-4 карания, базата на дъската е добър индикатор - на пипане се усеща, когато е "суха" и покрай кантовете започва да побелява леко. Действам със следните инструменти - стара ютия, парче плексиглас за цикла( заточено на 90 градуса), стара четка с твърд косъм - след цикленето, вълнен парцал за полиране след четката - яко фитнес , заострена правоъгълна метална шпакла от железарията и макетен нож за ремонт на разни "изчешляци" по базата, p-tex на пръчки за пълнене на деруги.

МнениеПуснато на: Сеп 14, 2012 18:22 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

За полирането можете да ползвате "скочбрайт" намира се в магазините за авто - репаратура.
Заместител - гъбичка за миене на съдове - с това твърдото на гърба
Успех Very Happy
mafiozo_inc
who's da man?

МнениеПуснато на: Сеп 14, 2012 23:12 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

А да ви питам когато дъската е чисто нова трябва ли да се ваксира и ако да с каква вакса. Мисля първия път да го дам на сервиз,но иначе видях как се прави с разни клипове,но поне първия път да е като хората. И да кажете къде да го занеса да го ваксират като хората и да го подготвят за сезона,че го чака много каране. П.с. от София съм
djounsa
who's da man?

МнениеПуснато на: Сеп 14, 2012 23:44 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

mafiozo_inc написа:
А да ви питам когато дъската е чисто нова трябва ли да се ваксира и ако да с каква вакса. Мисля първия път да го дам на сервиз,но иначе видях как се прави с разни клипове,но поне първия път да е като хората. И да кажете къде да го занеса да го ваксират като хората и да го подготвят за сезона,че го чака много каране. П.с. от София съм
нова не се вакса.фабричната вакса държи повече от обикновенната.
djounsa
who's da man?

МнениеПуснато на: Сеп 14, 2012 23:52 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

manitou и аз ползвам същите инструменти с тази разлика,че съм си пойграл повече ,защото имам достъп до железарии и инструменти и мерака какво ли не прави.На старата ми дъска си личи кога има нужда от вакса.Причината е че отдолу е черна и се забелязва кога побелява,но новата само на пипане ще се усеща.Искам да ви попитам относно този base cleaner ! поръчах си едно шишенце да видим какво е.Иначе съм ползвал спирт + скоч брайт + памучен парцал за да почиста базата от мръсотия.Значи по общи думи разбирам,че това цяло "полирване" се прави с цел да се даде посока на дъската ако мога така да го нарека.
manitou
who's da man?

МнениеПуснато на: Сеп 15, 2012 9:23 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Някои от Base Cleaner-ите се извличат от цитрусови плодове (поради чисто екологични причини), а някои са на флуоро-разтворима основа. Аз като теб използвам спирт - изопропанол и парцал - работи безотказно и е по-евтино от Base Cleaner. Колкото до полирането - дали с парцал или с роторна четка от температурата и триенето в базата попива и тънкият филм вакса, който е останал след цикленето и изчеткването като резултатът е добре импрегниран с вакса и гланциран p-tex.

Последната промяна е направена от manitou на Сеп 15, 2012 9:42; мнението е било променяно общо 1 път
mafiozo_inc
who's da man?

МнениеПуснато на: Сеп 15, 2012 9:40 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

djounsa написа:
mafiozo_inc написа:

Ами не знам дали новата има. Като гледам снимките ,които ми изпратиха на дъската си мисля,че има нужда да се ваксира. Ето и снимки да видите. http://prikachi.com/images/659/5273659x.jpg
manitou
who's da man?

МнениеПуснато на: Сеп 15, 2012 9:50 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Нова дъска = фабрична вакса! Конкретно на новия ти Lib Tech ще забележиш стикер , на който пише "Factory waxed with Oneball Jay" или нещо от сорта.

http://www.lib-tech.com/2009/03/16/oneballjay-bio-green-natural-waxes/

МнениеПуснато на: Сеп 15, 2012 9:53 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

mafiozo_inc написа:
djounsa написа:
mafiozo_inc написа:

Ами не знам дали новата има. Като гледам снимките ,които ми изпратиха на дъската си мисля,че има нужда да се ваксира. Ето и снимки да видите. http://prikachi.com/images/659/5273659x.jpg

Хм, аз като гледам, дъската си е наред. Доколкото виждам си е баш нова и да те успокоя - тези ивички, които виждаш, не са проблемни. Не си спомням как точно беше моята, когато я взех, но определено имаше такива малки реснички. Те няма да ти пречат, но като ти я доставят, хвърли предварително един поглед, да няма някоя вдлъбнатинка по-голяма Smile И все пак, както каза djounsa по-нагоре : фабричната вакса е по-издръжлива..моята бая си издържа Laughing
mafiozo_inc
who's da man?

МнениеПуснато на: Сеп 15, 2012 10:30 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Аз точно за тях се замислих и си казах,че май не е ваксиран. А дъската ще дойде чак на 10ти октомври и затова искам от сега да си подготвя някой неща. А бях чел,дали тук или в друг форум,че нова дъска се вакса ...
Andy
who's da man?

МнениеПуснато на: Сеп 15, 2012 11:40 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Защо да ваксаш нова дъска? Нали за това е нова хахаха сигурно си го чел в някой друг форум, не вярвам да е тук. Спокойно, като пристигне само остава да я разопаковаш и да я подкараш : )
mental
who's da man?

МнениеПуснато на: Сеп 15, 2012 16:44 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Евентуално може на нова дъска да позатъпиш канта отстрани, за да не прехапва и да можеш да си бътърваш.
djounsa
who's da man?

МнениеПуснато на: Сеп 15, 2012 17:56 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

mafiozo_inc написа:
djounsa написа:
mafiozo_inc написа:

това са следите от машинното ваксане и старата и новата ми дъска имаха такива следи като ги купих.
djounsa
who's da man?

МнениеПуснато на: Сеп 15, 2012 18:45 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

mental написа:
Евентуално може на нова дъска да позатъпиш канта отстрани, за да не прехапва и да можеш да си бътърваш.

канта не се ли затъпява когато караш само на боксове и парапети ?
Покажи мнения от преди:   
WHITEROOM.bg Форуми -> Snowboard talk

Създайте нова тема   Напишете отговор
Иди на страница 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Следваща

Страница 1 от 12

Идете на:  
Декември 2017
  • пн.
  • вт.
  • ср.
  • чт.
  • пт.