Вакса и полиране
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4 ... 11, 12, 13  Следваща
Създайте нова тема   Напишете отговор    WHITEROOM.bg Форуми -> Snowboard talk
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
djounsa
who's da man?

МнениеПуснато на: Сеп 20, 2012 16:18 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

manitou написа:
Малко старо, но полезно: http://vimeo.com/26140993 Wink
човек от тея сини очи и тея дантелени боксерки нищо неразбрах
djounsa
who's da man?

МнениеПуснато на: Сеп 20, 2012 16:19 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

вие колко време чакате ваксата преда да изциклите?
dindin
who's da man?

МнениеПуснато на: Сеп 20, 2012 17:37 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Към 20 мин. щото примерно освен моята дъска ваксам и още няква в тоя момент и то натам отива Smile
djounsa
who's da man?

МнениеПуснато на: Сеп 20, 2012 18:25 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

от познат знам че трябва да се чака часове.даже в онзи еротичен клип (ако мога така да го нареча) пак се казва за часове, иначе и аз толкова чакам към 20-30 мин
shoveit
who's da man?

МнениеПуснато на: Сеп 20, 2012 19:29 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

20тина минути макс. Веднъж щом се втвърди до същтото състояние като преди да бъде поставена, нищо повече не се случва, освен че си губиш времето да я чакаш
skiman
who's da man?

МнениеПуснато на: Сеп 21, 2012 21:19 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

shoveit написа:
20тина минути макс. Веднъж щом се втвърди до същтото състояние като преди да бъде поставена, нищо повече не се случва, освен че си губиш времето да я чакаш

Това не е вярно. Колкото повече се чака, толкова повече ваксата попива в базата и я пази и подхранва. Ваксирай си борда в края на сезона и го остави цяло лято така. Без да го циклиш. Октомври го погледни и ще си изненадан от това, което ще видиш.
По темата. Ако ще караш на другият ден и не ти се става рано да си циклиш ваксата преди карането, то се изчаква 1-2 часа преди цикленето. Най-добре е на другия ден.
Колкото повече вакса поеме базата, толкова по-малко се дере. Базата става по-еластична.
dindin
who's da man?

МнениеПуснато на: Сеп 22, 2012 1:58 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

A sintered база не поема ли повече вакса, по-добре и не трябва ли да се вакса периодично?
shoveit
who's da man?

МнениеПуснато на: Сеп 24, 2012 20:16 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

skiman, да базата ми в момента е с неизциклена вакса, но не за да попива до зимата а за да предпази p-tex`а от изсъхване и катновете от ръждясване. Веднъж щом след ваксане ваксата ти стане на кокал (което е точно в порядъка на около 20 минути) тя вече не попива. Ваксата трябва да е в течно състояние, а базата топла, за да се отворят порите и да се "налее" в тях. Така че ваксам сутрин, закусвам, цикля и тичам за първата седалка, пък ти си чакай до вечерта да попие по-хубаво Wink

dindin, sintered базите изискват постоянно ваксане за да извличаш максималната скорост от тях, extrudet базите са по-неглиже, те вървят и ненаваксани и изсъхнали, но това е за сметка на скоростта, като цяло са по-бавни.
moridinbg
who's da man?

МнениеПуснато на: Сеп 25, 2012 1:27 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Старата дъска Nidecker вакса виждаше общо взето по веднъж годишно и после през сезона спорадично я свещ, я бъро мазане, като се засече някой с ютия някъде. И въпреки всичко пак пързаляше доста добре.

Сплитът (Never Summer) има феноменално пързаляща база, но забелязвам, че си иска постоянно ваксане, пък и от друга страна такава high tech дъска си е грехота да се оставя да съхне.

Ютиите хич не ме кефят, защото имат много локално действие и за качествено равномерно подгряване на цялата дъска отива мн занимавка и усилие и е мн лесно да се предобрят някои участъци.
Аз предпочитам да го правя с пистолет за топъл въздух с регулиране на градусите. Обикновено го правя с около 200 градуса (тук говорим за обдухване със струя въздух, а не опиране на метална плоча директно върху дъската, за това Т е по-висока).
Цялата дъска се подгрява значително по-бързо от ютия, а ваксата след това може да бъде направо разтопена и раздухана като локва върху базата. Даже съм си правил експеримент, едната половина на сплитборда да я наваксам с топъл въздух, другата старателно с ютия и при топлия въздух се виждаше значително по-равномерно попиване по цялата повърхност.

Реша с олд скул четка с конски косъм. Никога не рециклирам ваксата. Знам, че доста хора го правят, според доста не влияе кофти на свойствата, според мен веднъж стопена и оксидирана, повече няма файда да се мъчи, освен на някоя стара каменарка.
garabarar
progressive rider

МнениеПуснато на: Сеп 25, 2012 12:21 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

nqkoi moje li da mi kaje koi e toq 4i4o uli i kade moga da go namerq 6toto sam nov v vaksvaneto i neznam dali 6te se spravq i iskam da go vidq na jivo puk posle 6te se probvam da go napravq.....
jagnostic2
who's da man?

МнениеПуснато на: Сеп 25, 2012 17:12 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

работилницата му е на хладлника ул. люба величкова 5
е ето това е телефона му 0884050179
и като му звъниш казваш че си от форума
иначе цените са други
успех
garabarar
progressive rider

МнениеПуснато на: Сеп 26, 2012 8:16 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

blagodarq ti pi4 o6te tazi sedmica mislq da go posetq 4e ne6to na moita i e presahnala.......bazata........
skiman
who's da man?

МнениеПуснато на: Сеп 28, 2012 20:55 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

shoveit написа:
skiman, да базата ми в момента е с неизциклена вакса, но не за да попива до зимата а за да предпази p-tex`а от изсъхване и катновете от ръждясване. Веднъж щом след ваксане ваксата ти стане на кокал (което е точно в порядъка на около 20 минути) тя вече не попива. Ваксата трябва да е в течно състояние, а базата топла, за да се отворят порите и да се "налее" в тях. Така че ваксам сутрин, закусвам, цикля и тичам за първата седалка, пък ти си чакай до вечерта да попие по-хубаво Wink

dindin, sintered базите изискват постоянно ваксане за да извличаш максималната скорост от тях, extrudet базите са по-неглиже, те вървят и ненаваксани и изсъхнали, но това е за сметка на скоростта, като цяло са по-бавни.

И за това по моята база вече почти няма вакса. Всичко е вътре.
Иначе аз ваксам вечер и цикля сутрин. Cool
shoveit
who's da man?

МнениеПуснато на: Сеп 29, 2012 2:18 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

skiman по твоята логика дай направо да си наредим парчета вакса по базата и да чакаме всичко да "влезе вътре". Не се заяждам, нито искам да споря, но това далеч не е така. Няма такова нещо като ваксата да попива с дни и месеци, тя е ефективна само когато е в течно състояние и докато все още е топла върху вече нагретия p-tex. В крайна сметка както и да е, всеки си има начините и разбиранията по въпроса, нали идеята е хора които се чудят "що е то" да погледнат тази темата и да разберат нещо полезно. Smile
skiman
who's da man?

МнениеПуснато на: Сеп 29, 2012 8:14 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Именно Very Happy И аз не споря, само споделям, какво наблюдавам.
Отделно аз доста "гладя" ските с ютията докато ги ваксирам. Имам хубава Дакайн ютия и си регулирам температурата много точно и поне 20 мин търкам да влезе хубаво. И после колегите се чудят защо моите ски вървят дори и неваксирани
Покажи мнения от преди:   
WHITEROOM.bg Форуми -> Snowboard talk

Създайте нова тема   Напишете отговор
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4 ... 11, 12, 13  Следваща

Страница 3 от 13

Идете на:  
Февруари 2020
  • пн.
  • вт.
  • ср.
  • чт.
  • пт.