Вакса и полиране
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Следваща
Създайте нова тема   Напишете отговор    WHITEROOM.bg Форуми -> Snowboard talk
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
jagnostic2
who's da man?

МнениеПуснато на: Сеп 15, 2012 20:06 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

чичко Юли вакса дъски на промация 12лв
аз там си ваксам дъската поне 4 пъти в сезона
дори и новата дъска след първото каране е нужно да се вакса
а когато една дъска не е виждала никога вакса тя пресъхва и става като на баба ти п.....
dindin
who's da man?

МнениеПуснато на: Сеп 15, 2012 20:21 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Че колко му е да си я ваксаш сам? Smile Пък и можеш да го правиш навсякъде-всичко, което ми трябва се събира в 1 по-голям несесер.
shoveit
who's da man?

МнениеПуснато на: Сеп 18, 2012 2:58 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

manitou ги е казал много добре нещата. Аз мога да добавя само за cold ваксата, веднъж си сложих такова нещо, не знам каква марка беше (лилава) не си спомням и точния температурен диапазон, но си изпотроших пръстите и нервите при цикленето - абсолютно излишно. Тези cold вакси са адски твърди и трудни за нанасяне и обработка на ръка (само машина му е майката тук) и според мен са предназначени най-вече за писти които дни наред се "поливат" с вода и след това се тъпкат с машини за провеждане на стартове на състезания и тн. на които чувството е буквално все едно си на асфалт а не на сняг, там вакси с такива трърдости са добре дошли. Иначе рецептата на manitou си остава - блъскаш alltemp`a и караш, идва края на сезона, почват жегите, вадиш warm`a и действаш.
djounsa
who's da man?

МнениеПуснато на: Сеп 18, 2012 15:22 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

shoveit незнам брат , но аз съм си слагал cold и нямам никви проблеми с цикленето и тн.Идея си нямам каква си слагал ти.Сега интересува ме как процедирате с base cleaner намира ми се едно шипенце ,но досега не съм ползвал.Използвал съм спирт с който почиствам базата и после си ваксам.
П.С. с този base cleaner ако реша да сменям ваксата без да се е похабила как да е примахна (доколкото знам не е добре с обезмаслител да се бърши основата)
shoveit
who's da man?

МнениеПуснато на: Сеп 18, 2012 19:09 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

за какво ти е да я махаш, ще падне точно за един два дни каране особено ако е на изкуствен сняг Smile за base cleaner`a напръскваш цялостно базата разнасяш с някакъв парцал и оставаш да попие. След това базата трябва да изглежда цялостно избеляла и супер суха на пипане и гълта повече вакса при ваксирането. Base cleaner ползвай само при нужда, не преди всяко ваксиране

Последната промяна е направена от shoveit на Сеп 18, 2012 19:15; мнението е било променяно общо 1 път
djounsa
who's da man?

МнениеПуснато на: Сеп 18, 2012 19:13 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

имам предвид , ако се случи така че сложа cold и стане така че температурите или съм възпрепядстван и немога да отида а пък се стопли през това време и трябва да сложа warm как да махна старата , или старата вакса не е паднала от цялата дъска и трябва да е омеша с нова ( евентуално warm )
shoveit
who's da man?

МнениеПуснато на: Сеп 18, 2012 19:18 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Edit: добавих към предишния си пост Smile
Няма никакъв проблем. Един по здрав сешън с циклата на cold ваксата и си поставяш директно отгоре следващата Smile
Andy
who's da man?

МнениеПуснато на: Сеп 19, 2012 9:31 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

колкото повече чета, толкова повече осъзнавам, че аз никога няма да ваксам Very Happy Very Happy Very Happy
dindin
who's da man?

МнениеПуснато на: Сеп 19, 2012 13:59 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Andy написа:
колкото повече чета, толкова повече осъзнавам, че аз никога няма да ваксам Very Happy Very Happy Very Happy

Айде кво да те правя, ще ти изваксам дъската Smile
djounsa
who's da man?

МнениеПуснато на: Сеп 19, 2012 14:29 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

dindin и аз ше се жертвам в събота
shoveit
who's da man?

МнениеПуснато на: Сеп 19, 2012 18:49 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Waxing your board - a form of art Very Happy Very Happy Very Happy
djounsa
who's da man?

МнениеПуснато на: Сеп 19, 2012 18:56 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

shoveit написа:

харесва ми как звучи
dindin
who's da man?

МнениеПуснато на: Сеп 19, 2012 20:26 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

djounsa написа:
shoveit написа:

харесва ми как звучи

Щото звучи мръсно Very Happy
Andy
who's da man?

МнениеПуснато на: Сеп 19, 2012 23:14 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

радвам се, че има толкова добри хора, към които мога да се обърна за помощ Laughing но на мен ми трява пълен сервиз момчета, ваксата ми е най-малкия проблем...

Последната промяна е направена от Andy на Сеп 20, 2012 10:20; мнението е било променяно общо 1 път
manitou
who's da man?

МнениеПуснато на: Сеп 20, 2012 9:31 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Малко старо, но полезно: http://vimeo.com/26140993 Wink

Създайте нова тема   Напишете отговор
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, ... 11, 12, 13  Следваща

Страница 2 от 13

Идете на:  
Май 2020
  • пн.
  • вт.
  • ср.
  • чт.
  • пт.
  • сб.