Кирилица?
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения    WHITEROOM.bg Форуми -> Snowboard talk
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
GeorgiT
who's da man?

МнениеПуснато на: Мар 14, 2008 0:32 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

А какво спред теб е Византиец ако не е Грък с потомствена Македонска кръв
А по темата, твърдо съм За, за какво ? за кирилицата а що се отнася до терминологията, то ние нямам право просто да я променяме ! Обаче имам наблщдения, понеже уча чешки и славянските страни в централна Европа имат така да се каже навика да дават свои собствени славянски думи на почти всички чуждици ! Което донякъде улесянва самия език, да речем граматически ! Но както и да е, това е бая извън темата
malwi
who's da man?

МнениеПуснато на: Авг 30, 2008 20:20 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

твърдо ЗА! Rolling Eyes
libengazi
who's da man?

МнениеПуснато на: Яну 13, 2009 17:44 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Според мен, който има достатъчно мозък в главата си сам ще се сети на какъв език е редно да се пише в България. Друга тема е, че повечето хора в днешно време не могат да пишат правилно на какъвто и да е език... Все пак като видиш нещо написано от някой, то малко или много отразява неговата същност и интелект. На един глупак обаче едва ли му пука за това, че е прост, така или иначе никога няма да го разбере...Wink
P.S. Моля да ме извините за острия тон, но Българския език е оцелял 5 века под Турско иго, а сега е на път да изчезне!!! Защо!?! Sad

МнениеПуснато на: Апр 15, 2009 10:51 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Абсолютно точно си представил как стоят нещата. И аз съм на това мнение.
manana
chicks' idol

МнениеПуснато на: Ное 28, 2010 17:21 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

dude_BG написа:
Идеята е перфектна! Само че..... много хора ЯВНО са свикнали да пишат на латиница и, когато пишат на кирилица, допускат смешни грешки... или и без това си ги допускат???? Въпрос на знания, ай билийв! Shocked

Като че ли грешките се подминават по-лесно, когато са написани на латиница. Но като видя 'коплет' и 'убяснения'.. Guy with axe
Потресаващо е.. Exclamation
mozak
chicks' idol

МнениеПуснато на: Дек 07, 2010 18:34 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

I kvo kato pishem na kirilica i sme pove4e bulgari li? Az sum si Bulgarin, za kvo me tormozite sega da pisha na kirilica...
mental
who's da man?

МнениеПуснато на: Дек 07, 2010 19:20 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Аз като видя мнение на шльокавица по-дълго от 2 реда и просто го пропускам и повечето хора така правят ... за кфо да се правиш на сърбин и да пишеш с латиница ?
mozak
chicks' idol

МнениеПуснато на: Дек 08, 2010 0:53 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Hubavoto na interneta mu e svobodata, ne sme v u4ilishte da mi kazvat kakvo i kak. Hubavo pishete na pravilen bulgarski ama zashto karate i men? Za da vi e po-gotino na vas li? Neka da e zaduljitelno pisaneto na Български no neka i mneniqta na tiq koito pishat na shliokavica da ne budat triti! Koito kakto iska... ne samo kakto vie iskate! A ako naistina trqbva da pishem vsi4ki na bulgarski az iskam gore da pishe УАЙТРУУМ - СНОУБОРД СПИСАНИЕ i do nego ВР-ТВ!!! Kakto i menuto da e neshto ot roda na: Новинарска стая, Фичърс, Бакшиши, Трабъл, Галерия, ВР.ТВ, Комуна...
Op mai minah dvata reda shliokavica, jalko... suobshtenieto mi shte ostane nepro4eteno.. tc tc
tabla
who's da man?

МнениеПуснато на: Дек 08, 2010 7:43 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

винаги някой ще има обяснение за мързел, незнание и липсата на самокритика. както и да пишеш, когато няма какво да кажеш, е все тая.
negrita
who's da man?

МнениеПуснато на: Яну 19, 2011 16:14 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

аз пиша по- бързо на латиница и по- бавно на кирилица, но се старая Wink иначе ме изгониха от един сайт за писане на латиница ццц Very Happy Very Happy ма тези си бяха голями портаджий Mad Very Happy Very Happy
negrita
who's da man?

МнениеПуснато на: Яну 19, 2011 16:18 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

според мен много се впрягат с тези езици на писане, та това е интернет Very Happy Защо всичко трябва да е изрядно ? това че някой хора пишат на латиница не означава непременно, че са неграмотни!!! за съжаление средно статистическият българин просто гледа да налага своето мнение и избор на всеки Confused
PetarD
who's da man?

МнениеПуснато на: Яну 20, 2011 14:34 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Ако имаше нещото като в word и excel да ти показват къде са ти грешките и да ти ги редактират, щеше да е много добре, защото нямаше да има спорове за кирилица и шльокавица! ха-ха-ха! Smile Smile PEACE and have fun ;p
Eizenhart
who's da man?

МнениеПуснато на: Яну 21, 2011 15:13 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

PetarD написа:
Ако имаше нещото като в word и excel да ти показват къде са ти грешките и да ти ги редактират, щеше да е много добре, защото нямаше да има спорове за кирилица и шльокавица! ха-ха-ха! Smile Smile PEACE and have fun ;p

FireFox+ https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/bulgarian-dictionary/ и си много фешън, G, Rap и даже про. Wink

П.С. За корекция в MS Office ей това http://www.bacl.org/itaestbg.html
PetarD
who's da man?

МнениеПуснато на: Яну 21, 2011 15:26 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Eizenhart написа:
PetarD написа:

FireFox+ https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/bulgarian-dictionary/ и си много фешън, G, Rap и даже про. Wink

П.С. За корекция в MS Office ей това http://www.bacl.org/itaestbg.html

Мерси за допълнението Eizenhart!
bugimm
who's da man?

МнениеПуснато на: Фев 12, 2011 19:47 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Твърдо ЗА кирилицата. Няма кой знае каква разлика в писането от "шльокавицата"
А и който е завършил поне основно не би трябвало да прави грешки
Пък и с грешки ние си знаем за какво пишем.
Покажи мнения от преди:   
WHITEROOM.bg Форуми -> Snowboard talk

Създайте нова тема   Тази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Страница 4 от 5

Идете на:  
Октомври 2017
  • пн.
  • вт.
  • ср.
  • чт.
  • пт.
  • сб.
  • нд.
Легенда