Как трябва да се усещат новите обуща
Създайте нова тема   Напишете отговор    WHITEROOM.bg Форуми -> Snowboard talk
Предишната тема :: Следващата тема  
Автор Съобщение
jaze
weekend rider

МнениеПуснато на: Дек 29, 2017 20:34 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Здравейте, имам един малко безумен въпрос - как се усещат новите обувки дали са правилен размер? Знам, че с времето повечето чорапи поомекват и се оформят, обаче доколко? Взех си 32 tm-two xlt, уж моя номер обаче пръстите ми направо са сгънати вътре - знам, че са твърди тия, но това колкото и да се очупи обувката, едва ли ще се оправи. За две пускания краката не си ги усещах от глезена надолу направо. Искам да знам като меря следващите горе-долу какво да търся. Дайте някакви насоки, че вече веднъж се изядох от яд, че трябва да продавам, и втори път не искам Smile
tribalz
who's da man?

МнениеПуснато на: Дек 30, 2017 17:02 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Винаги се вземат обувки, поне един номер отгоре..
jaze
weekend rider

МнениеПуснато на: Дек 30, 2017 20:13 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Да де, ама по чуждите форуми ги взимат с един надолу, така че не ми звучи като общо правило това
tribalz
who's da man?

МнениеПуснато на: Дек 31, 2017 9:43 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Не знам за общото правило, но аз нося 41,5 кецове, и карам с 32 ТМ 42,5 и ми е перфектно..
anakreon
who's da man?

МнениеПуснато на: Дек 31, 2017 15:05 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Ебати тъпото сравнение... сноуборд обувката не се взима по номер, а по размер на крака, аз нося кецове 43, но дължината на ходилото ми е 270мм , следователно отивам и взимам обувка 270мм което отговаря на 42. Обувката трябва да ти е удобна като крака ти е вътре, и да имаш предвид, че ще се отпусне чорапа, но съвсем малко.

МнениеПуснато на: Яну 02, 2018 10:02 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Препоръките за един номер отгоре или отдолу на мен лично ми се струват безумни. Обувката трябва да е правилният размер за твоя крак. Не се гледа дали е 41, 42 или 43 а се гледа по МОНДО на обувката (стелката в милиметри / сантиметри). Усещането в новата обувка трябва да е точно все едно е направена за теб - нито да ти стиска някъде, нито да са ти големи, защото тогава ще ти се вади петата. Първо си измери стъпалата на двата крака (във всеки магазин за ски / сноуборд имат дъска за измерване) и тогава ще разбереш какъв размер ти трябва. Възможно е да има и разлика между двете стъпала. При мен лично единият е 271мм, а другият е 272мм - съответно в обувки 275 се чувствам все едно съм по пантофи.
Успех!
rafi
who's da man?

МнениеПуснато на: Яну 07, 2018 20:48 Отговорете с цитат Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение

Изпечи ги ако болката е непоносима!!..обувките 32 имат такава опция..И аз съм с TM-two този сезон и първите 5 дни беше ужасно но след това започнах да усещам удоволствието от карането... Very Happy (без печене) Wink
Покажи мнения от преди:   
WHITEROOM.bg Форуми -> Snowboard talk

Създайте нова тема   Напишете отговор

Страница 1 от 1

Идете на: